Миколаївська обласна бібліотечна асоціація

Миколаївська обласна бібліотечна асоціація (МОБА)
Ресурси бібліотек міста Миколаєва
Зведений електронний каталог


Зведений електронний каталог -> Віртуальні презентації нових надходжень

Інформаційно-комунікаційні технології

Хант, Крэйг
TCP/IP. Сетевое администрирование / Хант, Крэйг. - 3 – е издание. – Пер. с англ. – СПб: Символ – Плюс, 2006. – 816 с., ил.


Третє видання книги « TCP/IP. Сетевое администрирование» - це повноцінне керівництво по налаштуванню і супроводу мережі TCP/IP, призначене як системним адміністраторам, так і користувачам домашніх комп’ютерів з доступом до мережі Інтернет. Розмова починається з основ: навіщо потрібні протоколи, як вони працюють, як адресація й маршрутизація дозволяє передавати данні по мережі і як налаштувати мережеве з’єднання.
Окрім базового налаштування, книга розповідає про сучасні протоколи маршрутизації (RIPv2, OSPF и BGP) і пакет gated, який реалізує роботу з ними. Одночасно, книга є керівництвом з налаштування багатьох важливих мережевих служб, в тому числі DNS, Apache, sendmail, Samba, PPP та DHCP. Дві глави присвячені безпеці и вирішенню проблем. Довідникові додатки детально змальовують синтаксис таких програм, як gated, pppd, named, dhcpd та sendmail.
Нове видання включає разділ, в якому обговорюється надбудова Samba з метою організації спільного доступу до файлів і принтерів в гетерогенній мережі Unix/Windows, і нову главу, присвячену важливій задачі надбудови веб – сервера Apache. Розповідь про мережеву безпеку тепер включає інформацію по OpenSSH, stunnel, gpg, iptables та механізму размежування доступу xinetd. Оновлена інформація про DNS, включаючи BIND 8 й BIND 9, безкласової IP – адресації і префіксах мереж, а також про ролі организацій – реєстраторів, що змінюються.
Книга охоплює реализації TCP/IP для систем Linux, Solaris, BSD та System V.

Никсон, Р.
Создаем динамические веб – сайты с помощью PHP, MySQL и JavaScript. Р. Никсон. – СПб.: Питер, 2011. – 496 с.: ил. – (Серия «Бестселлеры O’Reilly »).


Якщо у вас є базові навички роботи з HTML, то з допомогою книги Робіна Ніксона, досвідченішого розробника й автора численних бестселерів по веб – майстерингу, ви без особливих труднощів навчитесь створювати динамічні сайти, які характеризуватимуться високим рівнем взаємодії з користувачами. Відкриєте для себе сполучення PHP и MySQL, дізнаєтеся, як вони полегшують створення сучасних веб – сайтів, навчитесь додавати до цих технологій можливості JavaScript, який дозволяє створювати високотехнологічні додатки.
В даному виданні кожна технологія розглядається окремо, показано, як об’єднати PHP, MySQL и JavaScript в одне ціле, дається уявлення щодо найсучасніших концепцій веб – програмування. За допомогою детально розроблених прикладів і питань для контролю, наведених у кожній главі, ви зможете закріпити вивчений на практиці матеріал.

Фараонов, В. В.
Delphi. Программирование на языке высокого уровня: учебник для вузов / В.В. Фараонов. – СПб.: Лидер, 2010.- 640 с.: ил.


Delphi – це не лише чудовий інструмент для розробки програмного забезпечення, але й мова програмування, яка дозволяє писати як невеликі програми и утиліти для персонального використання, так і великі корпоративні системи, що працюють з базами даних на різних платформах, розподілені додатки и web – сервіси. В книзі розглядається середовище розробки Delphi: галереї компонентів, сховища об’єктів, допоміжний інструментарій, подається опис мови Delphi (в шостій та більш ранніх версіях він звався Object Pascal), включаючи компоненти програм, бібліотеки і інтерфейси, що динамічно підключаються, технологію СОМ і систему ModelMaker.
Базовий курс для студентів вищих навчальних закладів, що навчаються за напрямом «Інформатика і обчислювальна техніка».

Глушаков, С. В.
Illustrator CS3 / С.В. Глушаков, С.А. Золотарев. – Изд. 2 – е, доп. и переработ. – М.: АСТ:АСТ МОСКВА, 2008.- 463 с. - (Эффективное руководство).


Перед Вами найбільш ефективне керівництво по роботі з найсильнішим редактором векторної графіки Adobe Illustrator CS3.
В книзі максимально доступно і з подробицями викладені інструкції щодо використання найширших можливостей Illustrator CS3: робота з палітрами, інструментами, шаблонами, пензлями, ефектами та багато іншого. Докладно описані можливості інтерфейса програми застосування фільтрів та ефектів, дані поради щодо оптимізації роботи з ілюстраціями. Детальний опис прийомів і методів обробки зображень, а також численні практичні поради досвідчених дизайнерів дозволять Вам одразу застосувати отримані знання на практиці.

Adobe InDesign CS2. Верстка книг, газет, журналов: офиц. учеб. курс / пер. с англ. Климович А. – М.: Изд – во ТРИУМФ, 2006. – 432 с. : ил. + [1] CD.- (Официальный учебный курс). – Доп. тит. л. англ.

Ця книга за програмою Adobe InDesign CS2 входить до знаменитої серії «Classroom in a Book» - офіційний навчальний курс фірми Adobe . Книги з цієї серії унікальні – вони написані і ретельно протестовані розробниками фірми Adobe.
Книга складається з уроків з наборами поетапних процедур, що описують всі основні засоби InDesign CS2. Особливу увагу приділено новинкам версії CS2: файловому браузеру Adobe Bridge, стилям об’єктів, кодам XML, удосконаленим інструментам роботи з текстом, можливостям схову і відображення фрагментів в файлах Photoshop і PDF та багатьом іншим. Художники, дизайнери, книговидавці можуть значно розширити свої можливості, скориставшись інтеграцією InDesign CS2 з дизайнерським пакетом Creative Suite 2.
На компакт – дискові наведені приклади, необхідні для виконання уроків, а також відео уроки мовою оригіналу.

Компьютерные сети. Принципы, технологии, протоколы / В.Г. Олефер, Н.А. Олифер. – СПб: Питер, 2001. – 672 с.: ил.

Книга представляет собой учебник, в котором последовательно рассматриваются все основные аспекты архитектуры и технологии современных компьютерных сетей.
Книга рассчитана как на студентов, которым необходим базовый курс по сетям, так и технических специалистов. Широко известный тезис «Знание нескольких принципов освобождает от запоминания множества фактов» очень хорошо применим к сетевой тематике с ее калейдоскопом фактов и не устоявшейся терминологией.
Многие специалисты перегружены разнородной информацией из газет и журналов, и этот вал несистематизированных данных и сведений не только не помогает, но зачастую может внушить человеку чувство беспомощности – не успев разобраться с одним новшеством, он встречает сообщение о другой новой технологии, улучшающей еще не понятую старую. Книга, которую мы предлагаем, не только поможет «разложить по полочкам» все, что вы уже знаете о сетях, но и даст много новых знаний о современных сетевых технологиях, протоколах и оборудовании.

Алешанский, П. П.
Самоучитель Office 2010. Все программы пакета / П.П. Алешанский, А.Н. Тихомиров, Р. Г. Прокди. – СПб.: Наука и Техника, 2011.- 624 с.: ил. + цв. вклейки. - Серия «Самоучитель»


В книзі наведено опис використання всіх програм, що входять в склад пакету Microsoft Office 2010. Велику увагу приділено практичним прикладам і конкретним покроковим інструкціям. Завдяки цьому засвоєння матеріалу відбувається ефективно і швидко, навіть без попередніх навичок.
Ви дізнаєтесь, як створювати і оформлювати текстові документи в Word 2010, як працювати з електронними таблицями в Excel 2010 і проводити обчислення за допомогою даної програми, засвоїте створення простих і «навороченных» презентацій в Power Point 2010.
Цілий розділ присвячено базам даних Access 2010, методиці створення нових баз даних та роботі з тими, що вже є. В окремих главах розглянуті не такі популярні, але дуже корисні програми пакета Office 2010, як наприклад: Outlook 2010 – персональний електронний органайзер, управління контактами, часом, зустрічами і поштою; One Note 2010 – комп’ютерна записна книжка – каталогізатор, яка дозволяє зручно робити записи, знімати скріншоти, зберігати фрагменти відвіданих сайтів і т. ін.; Publisher 2010 – створення публікацій (каталогів, журналів, книжок, буклетів и т. ін. аж до ресторанного меню); Info Path 2010 – робота з формами (документами подібними до анкет, в яких передбачені поля для заповнення).
Книга написана простою доступною мовою. По мірі викладення матеріалу наводяться приклади, клавіатурні сполучення і цікаві трюки. Буде, безумовно корисна для всіх користувачів комп’ютерів.

Элсенпитер, Р.
Microsoft Windows XP Professional. Администрирование сетей / Р. Элсенпитер, Т. Дж. Велт; пер. с англ. – М.: «СП ЭКОМ», 2006. – 560 с.: ил. - Серия «Справочник администратора»


Ця книга з серії «Справочник администратора» розповідає про те, як керувати мережею Windows XP Professional будь-якого масштабу. Читач дізнається не тільки про базові підходи до роботи з мережею, але також про структуру мережі, навчиться максимально ефективно використовувати всі можливості Windows XP Professional.
Розглядаються теми: оновлення Windows NT/98/2000 и нововведення ХР; протоколи TCP/IP та інші протоколи, підтримувані Windows XP Professional; майстер нових підключень для створення и управління з’єднаннями; з’єднання з системами UNIX й налаштування QoS; параметри робочої групи і домена та питання, пов’язані з загальним доступом до з’єднання; використання IIS для веб – хостингу и управління вмістом внутрішньої мережі; створення захищеної мережі за допомогою брандмауера інтернет – з’єднання; NTFS і налаштування додаткових вирішень безпеки; синхронізація автономних папок і файлів; встановлення з’єднання віддаленого робочого столу і компонент «Віддалений помічник»; оптимізація продуктивності ХР за допомогою вбудованих засобів системи.
Книга призначена для системних адміністраторів, спеціалістів у галузі інформаційних технологій, студентів вищих навчальних закладів.

Завгородний, В.Г.
Photoshop CS5 на 100 % / В.Г. Завгородний. - СПб.: Питер, 2011. – 352 с. : ил.


Це детальне керівництво познайомить вас з новою версією найпопулярнішого графічного редактора Adobe ISBN 5– CS5. Книга буде корисна як новачкам, що освоюють дані додатки з нуля, так і досвідченим користувачам програми, які хочуть поглибити свої знання, дізнатися про корисні нововведення нової версії , навчитися комбінувати різні техніки й інструменти Photoshop.
Автори даного видання не ставили мету «розповісти все до останньої коми, чого б це не вартувало читачу», теорія в ньому скорочена до необхідного мінімуму, матеріал спрямовано, насамперед, на практичне засвоєння Photoshop. Тому вже з самого початку ви можете стати до роботи, відчути «віддачу» від книги і в результаті засвоїти Adobe Photoshop CS5 на всі 100 %.

О’Куин, Д.
Photoshop in Nutshell: Пер. с англ. / Д. О’Куин, М. Ле Клер. – К.: Издательская группа BHV, 1998. – 720 с.


Photoshop 4 знаменитий своїми сильними інструментами малювання і виділення, можливостями корекції кольору, використанням великої кількості шарів, каналів та фільтрів для створення спеціальних ефектів. Завдяки багатим функціональним можливостям, Photoshop став фактично стандартом настільных систем, призначених для створення зображень. Ентузіасти всіх областей комп’ютерної графіки знову і знову звертаються до цього програмного продукту, щоб з його допомогою покращити свої зображення.
Photoshop – складний і багатофункціональний продукт. Навіть досвідчені дизайнери, засвоївши його численні можливості, не можуть пам’ятати всіх деталей.
Більшість книг, присвячених Photoshop, призначені для навчання роботі з програмою. На відміну від інших, ця книга є детальним довідником, який дозволяє прискорити і полегшити пошук вірної комбінації фільтрів та ефектів, а також не допустити виникнення помилок під час редагування.
В книзі детально розглянуті інструменти, команди и палітри Photoshop – 4. Опис кожного елемента супроводжується списком областей застосування й аналізом можливих помилок.
Під цією майже чорною обкладинкою ховається збірка одного з найконцептуальніших письменників-модерністів сучасної української літератури. Тож якщо четвер для вас не лише один із семи днів тижня – ця книжка саме для вас.

Еталонні служби MSA. – К.: Майкрософт Україна ; К.: Видавнича група BHV, 2005. – 912 с.

Microsoft Systems Architecture (MSA) – це еталонна архітектура, перевірена та випробувана в лабораторних умовах. MSА розроблено з метою забезпечення системних інтеграторів та IT – фахівців документацією, в якій платформу Microsoft подано як найнадійнішу для проведення бізнес – обчислень. Використовуючи цей посібник, можна побудувати високоефективну, захищену, масштабовану, керовану та надійну інфраструктуру підприємства. У посібнику детально описуються процеси проектування пристроїв та служб, які складають інформаційну інфраструктуру. Розглядаються мережі та обчислювальні пристрої, а також різноманітні технології зберігання даних. Докладно описані проектування та розгортання таких важливих служб, як мережева, файлів і друку, каталогів, сертифікації тощо. Велика увага приділяється службам керування, веб – застосувань і віддаленого доступу.

Еталонні архітектури MSA. – К. -: Майкрософт Україна; К.: Видавнича група BHV, 2005. – 352 с.

Microsoft Systems Architecture (MSA) – це еталонна архітектура, перевірена та випробувана в лабораторних умовах. MSА розроблено з метою забезпечення системних інтеграторів та IT – спеціалістів документацією, в якій платформу Microsoft подано як найнадійнішу для проведення бізнес – обчислень. Використовуючи цей посібник, у якому описані реалізації архітектури MSА, можна побудувати надзвичайно високоефективну, захищену, масштабовану, керовану та надійну інфраструктуру підприємства. Рекомендації MSА 2. 0 допоможуть будь – якій організації швидко спланувати та створити інфраструктуру, що задовольнятиме найрізноманітнішим бізнес – потребам.


Зведений електронний каталог -> Віртуальні презентації нових надходжень