Миколаївська обласна бібліотечна асоціація

Миколаївська обласна бібліотечна асоціація (МОБА)
Ресурси бібліотек міста Миколаєва
Зведений електронний каталог


Зведений електронний каталог -> Віртуальні презентації нових надходжень
Шляхами історії

Вашій увазі пропонуємо книги серій "Великі цивілізації" та "Гіди цивілізації", які будуть корисними всім тим, хто цікавиться історією.

 

Делюмо, Ж. Цивилизация Возрождения / Ж. Делюмо; Пер. с франц. И. Эльфонд. - Екатеринбург: У-Фактория, 2006. - 720 с. - (Серия "Великие цивилизации").

Ця книга, одного із самих відомих французьких істориків, відображає сучасний погляд на епоху Відродження, поєднану багаточисельними лініями з попередніми століттями і дивовижним чином передбачає наш час.
В цю епоху вперше на передній план виступає особистість, жінка, дитина, освіта, фінанси, релігія та мистецтво. Величезна енергія, жага слави і пізнання людської природи -такою є ця епоха, що породила Еразма і Рабле, Лютера і Томаса Мора, Жанну д'Арк, Мікеланджело і Рафаеля.

 

Ле Гофф, Ж. Цивилизация средневекового Запада / Ж. Ле Гофф; Пер с франц. под общ. ред. В.А. Бабинцева. - Екатеринбург: У-Фактория, 2007. - 560 с. - (Серия "Великие цивилизации").

Автор книги, спеціаліст з історії Середніх віків, не тільки розглядає реалії епохи і матеріальні аспекти часу, а й відкриває сучасному читачеві повсякденне життя людини, яка переходила від насилля до мирного життя, від віри до знань.

 

Шоню, П. Цивилизация классической Европы / П. Шоню; Пер. с франц. В.А. Бабинцева. - Екатеринбург: У-Фактория, 2005. - 608 с. - (Серия "Великие цивилизации").

Книга докладно розкриває цивілізацію Європи класичної епохи 1630-1760 років (включаючи і Росію). Епоха розглядається з двох точок зору: з точки зору демографії, законів, які регулюють життя величезних людських мас, і з точки зору духовної історії, історії релігії, мистецтва і думок, що формували свідомість епохи Просвітництва.

 

Сурдель, Д. Цивилизация классического ислама / Д. Сурдель, Ж. Сурдель; Пер. с франц. В.А. Бабинцева. - Екатеринбург: У-Фактория, 2006. - 544 с. - (Серия "Великие цивилизации").

Автори виділяють в ісламській цивілізації класичний період, який починається з 622 року - з часу пропвіді Мухаммада і закінчується ХІІІ століттям, епохою розпаду великої ісламської імперії, що розкинулась колись від Іспанії до Індії з заходу на схід і від чорної Африки до Чорного та Каспійського морів з півдня на північ.
Ця велика імперія розглядається в книзі, по-перше, в її політичному, регіонально-соціальному, економічному і культурному аспектах, по-друге, в аспекті її внутрішньої єдності і розмаїття, по-третє, як цивілізація глибоко своєрідна, підпора цивілізації Заходу, але пов'язана з нею спільним історико-культурним контекстом.

 

Елисеефф, В. Японская Цивилизация / В. Елисеефф, Д. Елисеефф; Пер. с франц. И. Эльфонд. - Екатеринбург: У-Фактория, 2006. - 528 с. - (Серия "Великие цивилизации").

Історія японської цивілізації - це історія національної гордині, нищівної воєнної поразки, історія становлення національної самосвідомості, величезної працелюбності, відповідальності, історія народу, що створив велику культуру і мистецтво.

 

Робер, Ж.-Н. Рим / Ж.-Н. Робер. - М.: Вече, 2006. - 384 с. - ("Гиды цивилизаций").

Ця книга про Стародавній Рим та велику і могутню імперію, яка заклала культурні та державні основи для більшості європейських держав. Тут можна знайти детальну хронологію римської імперії, розділи, присвячені державному й військовому усторю, економіці, культурі та побуту.

 

Робер, Ж.-Н. Этруски / Ж.-Н. Робер. - М.: Вече, 2007. - 368 с. - ("Гиды цивилизаций").

Етруски - творці першої розвинутої цивілізації на Апенінському півострові. Їх перші поселення це - процвітаючі общини, розташовані в центральній частині західного узбережжя Італії, в області, що мала назву - Етрурія.
В епоху найвищої могутності етруски поширювали свій вплив на значну частину півострова, впритул до підніжжя Альп на півночі й околиць Неаполя на півдні. Підкорився їм і Рим.

 

Оке, Ж.-К. Средневековая Венеция / Ж.-К. Оке. - М.: Вече, 2006. - 384 с. - ("Гиды цивилизаций").

Колись Венеція була столицею могутньої держави, яка мала великий вплив в Середземномор'ї. Автор книги обмежує час подій 1500 роком. На думку автора, саме середньовіковий періодВенеціанської республіки найбільш цікавий, оскільки саме в цей час в повній мірі визначились риси унікальної цивілізації, яка вплинула на культурний і політичний розвиток Європи.

 

Поло де Болье, М.-А. Средневековая Франция / М.-А. Поло де Болье.- М.: Вече, 2006. - 384 с. - ("Гиды цивилизаций").

Ця книга свого роду путівник, тому в ній є все, що притаманне літературі цього жанру: опис країни, державного устрою, уряду, столиці, населення, способу життя, культури й багато іншого. Мандруючи з цією книгою, ви не будете розчаровані, адже автор запрошує вас відвідати Францію часів класичного Середньовіччя - одну із самих яскравих та цікавих епох цієї країни.

 

Анго, М. Классическая Индия / М. Анго.- М.:Вече,2007.-400 с.- ("Гиды цивилизаций").

Велика цивілізація Індостан представлена нам такою, якою вона була дійсно (і продовжує існувати у вікових традиціях народів Індії). До цього часу є нерозгадані загадки в тій спадщині, яку залишила нам Індія в галузі релігії, астрономії, математиці, культурі любовних стосунків.

 

Каменарович, И. Классический Китай / И. Каменарович. - М.: Вече, 2006. - 416 с. -("Гиды цивилизаций").

Книга доступно та докладно розкриває різні сторони життя класичного Китаю. В ній ви знайдете коментарі до хронології, короткі нариси з давньої культури, релігійного життя та побуту, які допоможуть відкрити для себе загадкову давню цивілізацію, що вже протягом багатьох століть дивує світ.

 

Рюкуа, А. Средневековая Испания / А. Рюкуа. - М.: Вече, 2006. - 384 с. -("Гиды цивилизаций").

Іберійський півострів - унікальний регіон, на території якого протягом багатьох віків жили разом християни, євреї та мусульмани. Це спільне існування дало початок єдиній у своєму роді цивілізаційній моделі.


Зведений електронний каталог -> Віртуальні презентації нових надходжень