Миколаївська обласна бібліотечна асоціація

Миколаївська обласна бібліотечна асоціація (МОБА)
Ресурси бібліотек міста Миколаєва
Зведений електронний каталог

Зведений електронний каталог -> Віртуальні презентації нових надходжень
Моя земля – земля моїх дітей

     Ці вірші – про любов до найдорожчого у світі – рідної матері і рідної землі – України.

  Окраса життя ( за народними переказами, повір’ями та легендами про зела Південної України): вірші, поетична казка, поема / Передмова В.Скуратівського. – Миколаїв, 1996. – 40 с.

      Це збірка легенд, переказів, повір’їв про зела Південної України. В усіх віршах збірки відчувається тепло любові до рідної української землі, її природи, народних пісень, людей праці. Вірші написані соковитою, живою народною мовою. Цю збірочку часто використовують вихователі дитячих садків, учителі народознавства та української мови і літератури. Всі поезії, які складають збірку, проспівані поетесою на одному диханні. Вони розповідають про найтонші почуття дитини, яка на обійсті рідної домівки, біля школи, у полі милується навколишньою красою, плете вінки з польових квітів, але не завжди знає про зела різні історії й цікавинки.

  Бабусина казка: [вірші: для дітей дошк. віку]. – Миколаїв, 1994. – 20с

      Книжечка написана для дошкільнят і присвячена онукам Олені та Насті. Вірші збірочки насичені зоровими та слуховими образами ранкової свіжості, звуками дзвіночків, фарбами і силуетами дитячих малюнків та іншими реаліями світу дошкільнят. Відчувається щира ніжність і любов до маленької людини, яка хоче казки, мріє про радість життя.

  Барви літа: [збірник віршів] / передмова Ю.Миронова. – Миколаїв, 1994. – 64с.

      Через усі вірші збірки «Барви літа» червоною ниткою проходить тепло любові до рідної української землі, її природи, народних пісень, людей праці. Вірші написані соковитою живою народною мовою. Поетеса черпає натхнення з фольклорних джерел, і це надає її творчості особливого колориту.

  Ода матері: [вірші, легенди, казка]. – Миколаїв, 1997.– 36с.

      Книга присвячена мамі поетеси Ользі Євтихіївні Зідражко. Поезії збірки вирізняє святе ставлення до Матері, яке простежується в кожному рядку віршів, від «Марії Оранти» до «Легенди про те, як мати зозулею стала». Та велика шана до матері йде із глибини народної етики, згадаймо, що в українській сім’ї до мами і тата завжди зверталися на «Ви». Особливим ліризмом оповиті «колискові», які поетеса писала ще молодою для своїх дітей, і вірші, присвячені доньці і синові. Тож не випадково поезії з цієї збірки широко використовуються вихователями і учителями до Дня Матері.

  Русалка Степова: [вірш]. – Миколаїв, 2006. – 8 с.

      Вірш, присвячений Обласній бібліотеці для дітей ім. В. О. Лягіна з нагоди 85–річного ювілею.
Наші предки обожнювали і одухотворяли живу природу, вірили в її чарівну силу. Народна фантазія українського народу заселила воду і землю, ліси і гори духами й напівдухами, які звертали на себе увагу своїм рухом, красою, своїми глибоко захованими потаємними силами життя.

Зведений електронний каталог -> Віртуальні презентації нових надходжень